Rozwód i podział majątku

Każdy rozwód wiąże się z silnymi emocjami i ogromnym stresem, co nie sprzyja racjonalnemu postępowaniu, koniecznemu w procesie rozwodowym. Ma to szczególne znaczenie, gdy strony walczą o alimenty, o kontakty z dziećmi, o wykonywanie władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi, czy o prawo do korzystania ze wspólnego mieszkania.
Małżonkowie często też walczą w trakcie procesu o ustalenie winy współmałżonka w rozkładzie pożycia małżeńskiego. Ustalenie takiej winy jest korzystne z uwagi na różne przysługujące byłym małżonkom prawa. Przy okazji rozwodu bardzo istotną kwestią do rozwiązania jest podział majątku wspólnego byłych małżonków. Problemy z takim podziałem dodatkowo wywołują emocje na sali sądowej.
Rolą adwokata jest w takim procesie spojrzenie na sytuację z dystansem i ułatwienie przejścia przez całą procedurę. Przy dobrej organizacji procesu możliwe jest sprawne i szybkie przeprowadzenie rozwodu i podziału majątku. Nasza kancelaria oferuje pełne wsparcie w tych sprawach – od przygotowania pozwu/odpowiedzi na pozew, wniosku o zabezpieczenie roszczeń o alimenty lub zakresu kontaktów z małoletnim dzieckiem, przez opracowanie wniosków dowodowych i skuteczne prowadzenie procesu, aż etap ewentualnego podziału majątku wspólnego (umownego albo sądowego).

Wybór dobrego adwokata do prowadzenia sprawy rozwodowej i reprezentowania interesów nie należy do łatwych zadań. Wiele osób, które jest zmuszone do podjęcia decyzji o rozwodzie szuka prawników jak i opinii o adwokatach wśród znajomych. Niestety pomimo, że każdy z nas  zazwyczaj ma w swoim bliższym lub dalszym otoczeniu prawnika to nie zawsze są to osoby z wieloletnim doświadczeniem w sprawach rozwodowych. Powierzając sprawę adwokatom, warto wybierać szczególnie warto mieć na uwadze, że od biegu spraw będzie zależeć nasza przyszłość oraz często przyszłość naszych dzieci.

Staramy się pomóc na każdym etapie, często odpowiadając na pytania:

  • ile kosztuje wynajęcie adwokata w sprawie rozwodowej, informując o różnicach przy rozwodzie z orzekaniem o winie i rozwodzie bez orzekania o winie,
  • czym jest pozew rozwodowy (i jak oraz kiedy możemy go złożyć w imieniu klienta),
  • jakie dokumenty trzeba złożyć w sądzie,
  • jak wygląda sprawa rozwodowa,
  • co to jest zabezpieczenie alimentów,
  • jak wygląda podział majątku przy rozwodzie.

Pomagamy też doradzić w przypadku posiadania wspólnych nieruchomości lub majątku, a także bazując na wieloletniej praktyce znaleźć skuteczne rozwiązanie na dość częstą sytuację gdy nieruchomość wzięta jest na kredyt hipoteczny.
W zależności od potrzeb klienta możemy zarówno zaangażować się i reprezentować klienta na konkretnym etapie sprawy jak i pomóc przeprowadzić sprawę całościowo, od początku do końca, tak aby zaangażowanie klienta było jak najmniejsze.

W sprawie rozwodów prosimy o bezpośrednio kontakt z adwokatem lub na dane kontaktowe kancelarii:

Konrad Sałuda Wojciech Górnik
Konrad Saluda - Adwokat sprawy rozwodowe Warszawa Wojciech Górnik - sprawy rozwodowe Warszawa

k.saluda@gornik-saluda.pl

+48 606 334 868

w.gornik@gornik-saluda.pl

+48 792 545 178

ul. Konduktorska 4 lokal 14
00-775 Warszawa
kancelaria@gornik-saluda.pl
+48 22 305 54 24

Wojciech Górnik
Adwokat

w.gornik@gornik-saluda.pl
+48 792 545 178

Konrad Sałuda
Adwokat

k.saluda@gornik-saluda.pl
+48 606 334 868